Центр газонных трав УКР РУС

5 професійних порад, як і коли правильно стригти газон

Хочете, щоб у вас був гарний газон, будьте готові до регулярної стрижці трави. Коли дивишся, як інші косять, здається - просте заняття. А практика показує зворотне, потрібно дотримуватися правил, тоді не буде бур'янів і висохлих ділянок.

1. Ви точно знаєте, навіщо стригти газон?


Будь сорт виводиться штучно, за основу береться матеріал звичайної "дикої" флори, не виняток і газонна трава. Стрижка потрібна для формування гарного килима зелені:

  • Естетична складова - рівні і не вибиваються зі зростання травинки створюють ідеальну картину досконалості поля.
  • Ущільнення дерну. Вкрай необхідно для того, щоб не лізли бур'яни.
  • Активне зростання, кущистість, ущільнення поросли газону. Починається процес саме після першої стрижки, дає поштовх "диким коріння". У свою чергу це зобов'язує постійно стригти газонну траву.


2. Коли і як часто стригти газон?


Особливості стрижки газону:

  • Перший раз її виконують при висоті трави 12-14 см. Укорочують до 8-10 см.
  • У наступні 2 роки косити газон для паркових або садових ділянок можна з квітня-травня, залишати висоту 4-5 см.
  • Частота стрижки  залежить від виду трави, стану грунту, кліматичних умов, внесення підгодівлі. Головний орієнтир для початку підрівнювання - висота, коли вона стає більше на 2-1,5 см певного стандарту для вашого типу газону. В середньому для весни потрібно 1-2 рази щотижневої корекції. Для літа - раз на тиждень або 10 днів. Восени - раз на два тижні.


3. Секрет підготовки до стрижки газонів


Стрижка газону починається з прибирання майданчика. Спочатку прибирають всі "видимі" предмети: лавки, декор, інструменти, сміття, гілки, каміння. Другий раз проходять по ділянці граблями, щоб прибрати "причаїлися" в густій ​​рослинності сторонні дрібні предмети.
Далі йде підготовка інструменту! Оглядаються на заточенность леза газонокосарки. Якщо воно затупилося, то трава буде більше м'ятися, ніж зістригають.

4. Хитрощі процесу

  • Як вибрати оптимальний час доби. Це або ранок до 9 годин, поки сонце ще не в зеніті, або вечір, після 16-17 годин, коли сонце вже не в зеніті.
  • Ідеально, коли є хмарність, але немає дощу. По дощу не косять траву.
  • Для рівномірності проходи роблять паралельними смугами. Напрямок газонокосарки змінюють, щоб не створювати ефект "пральної дошки".
  • На схилах або ділянках з ухилом стрижку виконують під кутом в напрямку схилу.


5. Що робити, якщо ділянка запущена


Буває, що стрижка газонної трави не проводилася своєчасно. Трава досягла "рекордно" неприпустимої висоти. Не варто відразу вкорочувати до стандарту. Потрібно буде зробити кілька підходів з перервою в 3-4 дні і вкорочувати за один раз тільки на третину.