Весняні роботи по догляду за газоном
Весна – час пробудження природи від зимового сну. Як тільки перші промінчики боязкого весняного сонця починають пригрівати землю, яскравістю своїх фарб нас радують первоцвіти, а слідом за ними поспішають побачити світло перші паростки ніжною молодої трави. І кожному господарю хоча б невеликої ділянки газону неодмінно хочеться згодом бачити його здоровим, доглянутим і пишно зростаючим. Тому необхідно розуміти, що газонна трававимагає ретельного, планомірного відходу і дбайливого ставлення.
В першу чергу, треба уважно обстежити територію, покриту газоном, для того, щоб виявити ділянки, покриті не розтануло снігом, можливі ураження хворобами, або лисини, що утворилися протягом зими. На основі обстеження визначаються наступні дії – очищення території від залишків снігу, поліпшення або прочищення дренажної системи, лікування хвороб.
Бажано провести першу весняну підгодівлю газону азотнимидобривами, щоб забезпечити швидке відновлення рослинного покриву після зими. Добрива вносити, коли температура грунту і повітря досягне 10? C.
Наступною обов'язковою операцією є вичісування газону, або вертикуляція, за умови, що під зиму газон був вистрежен, вичесати і підживлено калійно-фосфорними добривами. Вертикуляція проводиться за допомогою спеціального обладнання, або звичайних віялових грабель, якими з поверхні газону видаляють минулорічний трав'яний покрив, сміття, опале листя. Ця операція, покращує доступ повітря, води і добрив в грунт і перешкоджає розвитку багатьох захворювань молодого газону.
Безсумнівно, важливим заходом по догляду за газоном є аерація. Аерація є проколювання грунту тонкими ножами на глибину 15-20 см, що сприяє поліпшенню доступу кисню безпосередньо до коренів газонної трави. Цей процес надзвичайно важливий на початку вегетаційного сезону, так як протягом зими грунт ущільнювалася під вагою снігових мас, в ній блокувався доступ води і повітря. Існує величезна кількість пристосувань для аерації газону, але найпростіше на невеликій ділянці використовувати звичайні вила.
Пошкоджені після зими ділянки рулонного газону, якщо такі є, необхідно реставрувати. Реставрація здійснюється за допомогою підсіву: утворилися за зиму лисини очищають від повсті, грунт розпушують і досівати туди необхідну травосмесь, після чого поливають і мульчують ділянку сумішшю піску і компосту. Мульчування забезпечує проростання висіяних насіння газонних трав. Після проведення мульчування бажано прикатать ділянку, для вирівнювання поверхні газону.
Нарешті, ближче до кінця весни, коли травостій зміцніє, Вашому газону необхідну першу подкашивание. Його здійснюють за допомогою газонокосарок, або тримерів (на маленьких або складних ділянках), не більше ніж на 1/3 висоти травостою, для молодого газону, а потім знижують поступово до 3-4см і так підтримують висоту зрізу до осені. Протягом вегетаційного періоду косіння газону проводять в залежності від його виду і призначення – від 3 разів на тиждень (для партерних газонів) до 2 косіння за сезон (для мавританських газонів).
І не забувайте, що чим більше любові і старання Ви вкладете в свою роботу, тим швидше надає на неї відповість Ваш газон, щодня радуючи Вас пишною зеленню і смарагдовим, оксамитовим килимом.