Центр газонных трав УКР РУС

Як укладають рулонний газон на стадіонах

Вперше, як затребуваний товар, рулонний газон став популярним після Другої Світової Війни. Американці відновлювали поля для гольфу, які були запущені і стали непридатні для улюбленого виду спорту. Статистика говорить, що в США з 1952 по 1956 кожен день оформлялося по одному майданчику для гольфу. Тоді ж звернули увагу на тип газону і власники стадіонів. У правилах УЄФА є вимога станом трави на полі, вона не повинна бути в лисинах, витоптаної і жовтою. Якщо використовувати натуральну траву, то можливість проводити ігри обмежується 1-2 матчами раз в півмісяця. Використовувати рулонний газон на футбольному стадіоні - здалося прекрасною ідеєю. Зараз використовують тільки рулонне покриття з справжньою або штучної трави.


Який рулонний газон на стадіоні доречніше


Газон на стадіонах буває двох видів:

  • Універсальний. Розрахований на будь-який вид спорту. Ідеальне покриття для футбольних шкільних і студентських майданчиків. Засівають дерен багаторічним рейграсом до 30%, на 20% тимофіївка і овсяницей луговий, на 15% овсяницей червоною і луговим мятликом.
  • Спеціальний або вузькоспрямований. Зазвичай це газон на футбольному стадіоні, поле для гольфу або під будь-який конкретний вид спорту. Для футбольного поля висівається лише червона костриця, доповнена луговим мятликом і мітлиця. Ці три рослини створюють оптимальне полотно, з високими характеристиками пружинистими, швидким відростанням після навантаження і стирання.


Особливості укладання рулонного газону на футбольному полі


Укладання газону на стадіоні починається з прокладки дренажу. Щільна втоптана грунт не забезпечить оптимальний відведення води. Якщо буде надлишок вологи, трав'яний покрив стане слизьким, спортсмени будуть травмуватися. Тому так важлива професійна прокладка дренажної системи по всій площі поля.

  • Спочатку знімають від 45 см до 1 м грунту. Глибину розраховують по залягання грунтових вод.
  • Далі робиться ухил до краю майданчика. Розраховують за співвідношенням 5-10 мм/1м.
  • Монтують дерну - пластикові труби з d 10 мм. Їх встановлюють перпендикулярно осі майданчика. Для відводу води в колектор по довжині дерну роблять вікна і накривають їх спеціальним матеріалом або волокном.
  • Колектор роблять з краю майданчика. Його глибина більше, ніж Дернів, а труби в 2 рази ширше. Їх ухил роблять в сторону каналізаційної системи.
  • Вся система засипається щебенем.
  • Техніка укладання рулонного газону по системі Т-Блок. Рулон спочатку розкочується по прямій лінії. Залишки/обрізки використовують для заповнення вигинів, поворотів.
  • Газон на стадіоні повинен бути щільно зістикований. Цього домагаються зчіпкою швів сумішшю з глини-торфу-піску.
    Перша доба після укладання можна ходити по газону. Його поливають і вичікують до 2 тижнів. Потім проводять першу стрижку - газон готовий до експлуатації.