Терміни різні, залежать від морозостійкості посівного матеріалу, типу грунту. Є ранні сорти, з 10-15 квітня, якщо не передають заморозків, а земля відтанула, можна вже садити насіння квітів. Посів у відкритий грунт для однорічників починається з кінця квітня, для багаторічників з початку травня.
До холодостійких однорічників відносяться: мак, календула (нігтик), волошка, фацелія, астра, шавлія, берізка.
Багаторічники: водозбір, астранція, дзвіночки, ромен.
Правильний посів насіння квітів у відкритий грунт
Посів насіння квітів у відкритий грунт.
Другий крок:
Не залежно від насіннєвого матеріалу, зібраного самостійно або купленого в магазині, будь-яка посадка квітів насінням йде з підготовкою матеріалу: стратифікацією, пророщуванням. Дуже хороші сходи можна отримати таким способом у айстр, чорнобривців, клематиса, віоли, петунії.
Стратифікація починається з замочування в слабкому розчині марганцевокислого калію на 12 годин. Далі на 1-2 години можна помістити в розчин стимуляторів росту - Епін, Циркон. Після насіння перекладають на бинт, марлю, тонку ганчір'я і поміщають в відділ холодильника для овочів на 12 годин. Це підвищить стійкість до захворювань, підвищить опір негативним кліматичним умовам.
Тепер насіння накрити марлею і зберігати при кімнатній температурі, іноді збрискуючи матеріал водою, щоб був вологий, але не мокрий.
А коли садити насіння квітів в грунт, запитає нетерплячий читач. Коли набухнуть і з'являться перші ледве помітні "проклева".
Грунт під висадку рясно поливають. Тепер проробляють борозенки або лунки, що зручніше і більш прийнятним. Тепер можна сіяти.
Бабусина хитрість, як садити насіння квітів, у яких дуже невеликий семенник. Наберіть трохи чистого снігу з морозилки і тонким шаром присипте його по грунту. Тепер висівайте квіти. Насіння будуть добре помітні, не буде так, що в одному місці густо, а в іншому "порожньо".
Полив до сходів паростків роблять тільки пульверизатором. Обприскують грунт, не заливаючи її. Полив тільки після прокльовування.
Коли на паростках з'являться перші парні листя, необхідно зробити пікіровку.
Пересаджені рослини поливають. А через пару тижнів підгодовують все паростки.