Ходять міфи, що існують газони з 300 річною історією. А весь догляд за цим дивом – стрижка і полив. Але, це всього лише вигадка, в реальності ще необхідне розпушування, розчісування, підгодівля, а, щоб росла і зеленіла газонна трава – аерація, як важливий елемент догляду.
Доступ кисню необхідний не тільки теплокровним, а й рослинам. У газонної трави всі ознаки багаторічних злаків – потужна коренева система. Розростаючись вона ущільнює дерен і перешкоджає проникненню повітря в грунт. Потрібно робити примусову аерацію газону інакше сповільниться зростання травостою, колір буде тьмяним з жовтизною по листу і стеблинки, з'являться лисини на поле.
Визначити, коли потрібна аерація газонної трави можна:
Принцип провітрювання грунту – проколювання дернового покриву газону різними аератори. За способом проколювання аератори діляться на механічні, електричні та бензинові.
Найпростіший – вила чи граблі з серпоподібними тонкими зубами зі сталі. Вони проколюють дернової покрив газону на 15 см в глибину, зрізають або надрізають злежаний трав'яний шар.
Щоб раціональніше і ефективніше обробити газон, проколювання дернового покриву виконується барабанним аератором. Розташовані по поверхні циліндра гострі і тонкі штирі при прокочуванні залишають проколи в дерен.
Популярністю для механічної аерації газону користуються трубчасті ножні пристосування. Це приварені до металевій рамі трубки з внутрішнім d 10-15 мм. Натиском заганяють трубки в дерен, поки Пустотілості не заповниться грунтом. І так в інших місцях газону.
Спеціальні сандалі зі штирями на підошві. Їх можна надіти поверх взуття, прогулюватися по газону і залишати проколи.
Це вертикуттер і скарифікатор. Зовнішній вигляд – граблі на колесах. Щоб була користь від аерації газону потрібен саме вертикуттер. У нього можна виставляти висоту підйому, тоді він працює в двох режимах – вертикуттерів і аератора. Скарификатор потрібно купувати комбінований зі знімними барабанами під всі функції.