БЕРЕЗЕНЬ
Аерація газону
Під час танення снігу не допускайте тривалого перезволоження газону, уникайте утворення калюж, проводьте проколювання сирих ділянок вилами з простими або порожніми зубами (але краще заздалегідь зробити дренаж). Зведіть до мінімуму всі пересування по сирому газону– в цю пору року велика ймовірність утворення колії, слідів і вибоїн, особливо на молодих газонах. Якщо до цього часу Ви встигли забути про техніку і інструментах по догляду за газоном, тепер саме час згадати про них. Рекомендуємо підготувати їх до нового сезону. Перевірте газонокосарку, змастіть тертьові деталі, заточите ножі, при необхідності – придбайте нові.
Прочісування газону
Після підсихання верхнього шару грунту виникає необхідність « прочісування » газону – видалення сухих і загнили листя та пагонів, а також повсті, що утворився в осінньо-зимовий період. Для очищення рулонного газону в Києві рекомендується використовувати віялові граблі і рухатися вздовж і впоперек газону. Це забезпечує розпушування поверхні газону, створюючи сприятливі умови для повітрообміну в прикореневому шарі грунту, і є профілактикою появи різних грибкових хвороб газону. Після прочісування обов'язково обробити фунгіцидом.
Обробка газону фунгіцидами
При досягненні оптимальних температур обробити фунгіцидами, які допоможуть запобігти поширенню інфекції по всьому газону.
КВІТЕНЬ
Підживлення газону
З настанням стійких позитивних температур слід провести весняну підгодівлю газону комплексними добривами з перевагою азоту. Він в поєднанні з фосфором, калієм і мікроелементами забезпечить якнайшвидше відростання і відновлення газону після зими. Норма внесення добрива, як правило, вказана на упаковках. Підготовлене добриво слід рівномірно розкидати руками по газону.
Підсівши газону
Після прочісування на розріджені газонах рекомендується проведення підсіву: норму висіву насіння для чистого посіву потрібно зменшити на 50% і рівномірно розкидати необхідну кількістьнасіння трав пмяно поверхні газону. Потім необхідно провести мульчування газону сумішшю піску і торфу для укриття насіння. Після цих заходів обов'язково потрібен полив всього газону. Якщо Ви не встигли внести підгодівлю під час танення снігу, то це можна зробити після перерахованих обробок.
Травень
Стрижка газону
В цю пору року вже може виникнути необхідність першої стрижки газону, тому при відростанні трави на висоту 8-10 см проведіть укіс, залишаючи 5-6 см. Використовуйте газонокосарку з травозбірником, яка не залишає рослинні залишки на поверхні (вони можуть привести до загнивання газону в дощову погоду), що не косите занадто низько – дайте газону відновитися після зими.
Підсівши газону
На пошкоджених ділянках газону необхідний підсівши, який рекомендується проводити за наступною схемою:
При тривалих сухих проміжках необхідний регулярний полив. Підготуйте систему поливу на випадок рідкісних дощів. В першій декаді травня при великій кількості бур'янів потрібно провести обробку гербіцидами вибіркової дії (якщо газон молодий, то гербіциди краще не використовувати). Якщо виявлені вогнища ураження газону хворобами, необхідні термінові заходи по його оздоровленню і попередження їх розповсюдження. На тих ділянках газону, де після внесення підгодівлі і першого укосу трава як і раніше вражена, необхідне проведення радикальних заходів по оздоровленню газону: розпушити, бажано з оборотом пласта, верхній шар на глибину 15-20 см, прикатать і через 1-1,5 тижні провести посів газонної трави з швидкою схожістю і прискореним утворенням дернини (травосмеси з переважанням райграса).